Escut Ajuntament

Notícies

Gran Robotseny 2018. Tots els participants van gaudir d'una gran jornada de promociķ de la cičncia i la tecnologia dissabte 9 de juny a Sant Celoni. Aquí teniu l'ālbum de fotos del Robotseny 2018. El Centre de Recursos Pedagōgics ha penjat més fotos a aquest enllaį.

La llista de guardonats de la Competiciķ de robots i Fira científica i tecnolōgica Robotseny, és la següent:

 

RUBIKSENY

Educaciķ primāria
1r premi: Oriol Rodríguez, Escola Damiā Mateu, 49.93"
2n premi: Roger Camps, Escola Mare de Déu dels Socors, 55.62"
3r premi: Mario Caņas, Escola Matagalls, 57.86"

Educaciķ secundāria
1r premi: Kilian Fernāndez, Institut Baix Montseny, 45.67"
2n premi: Alexander Mois, Institut Reguissol, 46.12"
3r premi: Taina Solano, Institut Reguissol, 1'10.59"

Soluciķ més rāpida
Pau Gimeno, Institut Vescomtat de Cabrera, 27"

 

ROBOTSENY KIDS: FIRA TECNOLŌGICA

Millor formulaciķ científica
-Educaciķ primāria: Escola Fontmartina
-Educaciķ secundāria: Escola L’Avet Roig

Soluciķ més innovadora
-Educaciķ primāria: Escola el Bruc
-Educaciķ secundāria: Institut Vescomtat de Cabrera

Millor publicitat
-Educaciķ primāria: Escola Soler de Vilardell
-Educaciķ secundāria: SES Can Record

Millor soluciķ tecnolōgica
-Educaciķ primāria: Escola Aqua Alba
-Educaciķ secundāria: Colˇlegi La Salle

 

ROBOTSENY KIDS: COMPETICIĶ DE ROBOTS

1r premi millor robot
-Educaciķ primāria: Youtubers de l’Escola el Bruc, 302 punts
-Educaciķ secundāria: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor, 375 punts

2n premi millor robot
-Educaciķ primāria: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba, 298 punts
-Educaciķ secundāria: Salle Wars del Colˇlegi La Salle, 367 punts

3r premi millor robot
-Educaciķ primāria: Salvador de l’Escola Salvador Sanromā, 296 punts
-Educaciķ secundāria: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor, 359 punts

Premi a la millor ronda
-Educaciķ primāria: Roboticus de l'Escola Fontmartina, 118 punts
-Educaciķ secundāria: Salle Wars del Colˇlegi La Salle, 136 punts

Millor robot de la missiķ “in situ”
-Educaciķ primāria: Robotime del Colˇlegi La Salle                    
-Educaciķ secundāria: GineBot de l’Escola Ginebrķ, Robocord 2 del SES Can Record, Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor i Reguissol I de l’Institut Reguissol

 

ROBOTSENY KIDS: WEB

Premi a l’equip que ha realitzat una aportaciķ més destacada a la web
-Educaciķ primāria: Escola Vallgorguina i Escola Josep Pallerola i Roca

 

ROBOTSENY HIGH

1r premi de robot sumo
-Categoria lliure: Peso pesado del Colˇlegi La Salle
-Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor

2n premi de robot sumo
-Categoria lliure: Cerbero del Colˇlegi Cor de Maria
-Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor

1r premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Arduino Gang del Colˇlegi La Salle
-Categoria comercial: N.A.H. del Colˇlegi La Salle

2n premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
-Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny

Informaciķ publicada l'11 de juny de 2018