AGOST 2018Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Mes anteriorSETEMBRE 2018Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Mes anteriorOCTUBRE 2018Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Mes anteriorNOVEMBRE 2018
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Notícies
Tots els guardonats i les fotos de la Robotseny 2018

Gran Robotseny 2018. Tots els participants van gaudir d'una gran jornada de promociķ de la cičncia i la tecnologia dissabte 9 de juny a Sant Celoni. Aquí teniu l'ālbum de fotos del Robotseny 2018. El Centre de Recursos Pedagōgics ha penjat més fotos a aquest enllaį.

La llista de guardonats de la Competiciķ de robots i Fira científica i tecnolōgica Robotseny, és la següent:

 

RUBIKSENY

Educaciķ primāria
1r premi: Oriol Rodríguez, Escola Damiā Mateu, 49.93"
2n premi: Roger Camps, Escola Mare de Déu dels Socors, 55.62"
3r premi: Mario Caņas, Escola Matagalls, 57.86"

Educaciķ secundāria
1r premi: Kilian Fernāndez, Institut Baix Montseny, 45.67"
2n premi: Alexander Mois, Institut Reguissol, 46.12"
3r premi: Taina Solano, Institut Reguissol, 1'10.59"

Soluciķ més rāpida
Pau Gimeno, Institut Vescomtat de Cabrera, 27"

 

ROBOTSENY KIDS: FIRA TECNOLŌGICA

Millor formulaciķ científica
-Educaciķ primāria: Escola Fontmartina
-Educaciķ secundāria: Escola L’Avet Roig

Soluciķ més innovadora
-Educaciķ primāria: Escola el Bruc
-Educaciķ secundāria: Institut Vescomtat de Cabrera

Millor publicitat
-Educaciķ primāria: Escola Soler de Vilardell
-Educaciķ secundāria: SES Can Record

Millor soluciķ tecnolōgica
-Educaciķ primāria: Escola Aqua Alba
-Educaciķ secundāria: Colˇlegi La Salle

 

ROBOTSENY KIDS: COMPETICIĶ DE ROBOTS

1r premi millor robot
-Educaciķ primāria: Youtubers de l’Escola el Bruc, 302 punts
-Educaciķ secundāria: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor, 375 punts

2n premi millor robot
-Educaciķ primāria: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba, 298 punts
-Educaciķ secundāria: Salle Wars del Colˇlegi La Salle, 367 punts

3r premi millor robot
-Educaciķ primāria: Salvador de l’Escola Salvador Sanromā, 296 punts
-Educaciķ secundāria: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor, 359 punts

Premi a la millor ronda
-Educaciķ primāria: Roboticus de l'Escola Fontmartina, 118 punts
-Educaciķ secundāria: Salle Wars del Colˇlegi La Salle, 136 punts

Millor robot de la missiķ “in situ”
-Educaciķ primāria: Robotime del Colˇlegi La Salle                    
-Educaciķ secundāria: GineBot de l’Escola Ginebrķ, Robocord 2 del SES Can Record, Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor i Reguissol I de l’Institut Reguissol

 

ROBOTSENY KIDS: WEB

Premi a l’equip que ha realitzat una aportaciķ més destacada a la web
-Educaciķ primāria: Escola Vallgorguina i Escola Josep Pallerola i Roca

 

ROBOTSENY HIGH

1r premi de robot sumo
-Categoria lliure: Peso pesado del Colˇlegi La Salle
-Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor

2n premi de robot sumo
-Categoria lliure: Cerbero del Colˇlegi Cor de Maria
-Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor

1r premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Arduino Gang del Colˇlegi La Salle
-Categoria comercial: N.A.H. del Colˇlegi La Salle

2n premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
-Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny

Informaciķ publicada l'11 de juny de 2018
Imprimir Versiķ per imprimirCompartir:Comparteix al FacebookCompartir a Twitter
Ajuntament de Sant Celoni ˇ Plaįa de la Vila, 1 ˇ 93 864 12 00 ˇ santceloni@santceloni.cat