DESEMBRE 2018Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Mes anteriorGENER 2019Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Mes anteriorFEBRER 2019Mes següent
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Mes anteriorMARÇ 2019
DL.DT.DC.DJ.DV.DS.DG.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Notícies
Tots els guardonats i les fotos de la Robotseny 2018

Gran Robotseny 2018. Tots els participants van gaudir d'una gran jornada de promoció de la ciència i la tecnologia dissabte 9 de juny a Sant Celoni. Aquí teniu l'àlbum de fotos del Robotseny 2018. El Centre de Recursos Pedagògics ha penjat més fotos a aquest enllaç.

La llista de guardonats de la Competició de robots i Fira científica i tecnològica Robotseny, és la següent:

 

RUBIKSENY

Educació primària
1r premi: Oriol Rodríguez, Escola Damià Mateu, 49.93"
2n premi: Roger Camps, Escola Mare de Déu dels Socors, 55.62"
3r premi: Mario Cañas, Escola Matagalls, 57.86"

Educació secundària
1r premi: Kilian Fernàndez, Institut Baix Montseny, 45.67"
2n premi: Alexander Mois, Institut Reguissol, 46.12"
3r premi: Taina Solano, Institut Reguissol, 1'10.59"

Solució més ràpida
Pau Gimeno, Institut Vescomtat de Cabrera, 27"

 

ROBOTSENY KIDS: FIRA TECNOLÒGICA

Millor formulació científica
-Educació primària: Escola Fontmartina
-Educació secundària: Escola L’Avet Roig

Solució més innovadora
-Educació primària: Escola el Bruc
-Educació secundària: Institut Vescomtat de Cabrera

Millor publicitat
-Educació primària: Escola Soler de Vilardell
-Educació secundària: SES Can Record

Millor solució tecnològica
-Educació primària: Escola Aqua Alba
-Educació secundària: Col·legi La Salle

 

ROBOTSENY KIDS: COMPETICIÓ DE ROBOTS

1r premi millor robot
-Educació primària: Youtubers de l’Escola el Bruc, 302 punts
-Educació secundària: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor, 375 punts

2n premi millor robot
-Educació primària: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba, 298 punts
-Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle, 367 punts

3r premi millor robot
-Educació primària: Salvador de l’Escola Salvador Sanromà, 296 punts
-Educació secundària: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor, 359 punts

Premi a la millor ronda
-Educació primària: Roboticus de l'Escola Fontmartina, 118 punts
-Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle, 136 punts

Millor robot de la missió “in situ”
-Educació primària: Robotime del Col·legi La Salle                    
-Educació secundària: GineBot de l’Escola Ginebró, Robocord 2 del SES Can Record, Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor i Reguissol I de l’Institut Reguissol

 

ROBOTSENY KIDS: WEB

Premi a l’equip que ha realitzat una aportació més destacada a la web
-Educació primària: Escola Vallgorguina i Escola Josep Pallerola i Roca

 

ROBOTSENY HIGH

1r premi de robot sumo
-Categoria lliure: Peso pesado del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor

2n premi de robot sumo
-Categoria lliure: Cerbero del Col·legi Cor de Maria
-Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor

1r premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Arduino Gang del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: N.A.H. del Col·legi La Salle

2n premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
-Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny

Informació publicada l'11 de juny de 2018
Imprimir Versió per imprimirCompartir:Comparteix al FacebookCompartir a Twitter
Ajuntament de Sant Celoni · Plaça de la Vila, 1 · 93 864 12 00 · santceloni@santceloni.cat